Naslovnica VIJESTI INFO GRAČANLIJE LAGAN PLIJEN ZA RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS

GRAČANLIJE LAGAN PLIJEN ZA RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS

225

Nakon dvomeča sa Maglajem rukometaši Vogošće nastavljaju uspješnu seriju pobjedom nad Gračanicom u okviru 26.kola Premijer rukometne lige BiH rezultatom 40:29 (18:18).
Gosti su se ponadali bodovima spasa nakon dobrog otvaranja utakmice. U nekoliko navrata imali su i vodstvo od 3 gola razlike tokom prvih deset minuta utakmice. Nakon početnog opuštanja Vogošćani „ubacuju u višu brzinu“ i serijom od 7-1 preokreću razultat (10:7) ali do kraja prvog poluvremena ponovo „padaju u letargiju“ dopustivši gostima da dođu do izjednjačenja (18:18).
U drugom poluvremenu očigledno je da su savjeti trenera Riđića učinili svoje. Od starta su domaći puno agilniji u odbrani brzo odigravajući kontra napade i prednost za RK Vogošća Poljine Hills rasla je iz minute u minut. Do kraja utakmice svi igrači sa klupe dobili su svoju priliku ali to nije pomoglo Gračanlijama da ublaže poraz. Završilo je sa maksimalnih +11 (40:29) uz čak 12 igrača koji su se upisali u strijelce. Prednjačio je Tufekčić sa 6 postignutih golova.
U narednom kolu koje se igra za desetak dana (srijeda 13.04.) Vogošćani igraju derbi polusezone u Ljubuškom protiv Izviđača.

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK GRAČANICA 40:29 (18:18)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 200; sudije: Džeba, Kolobarić
Isključenja: Vogošća 6 min, Gračanica 2 min; Sedmerci: Vogošća 2 (2), Gračanica 6 (6)
VOGOŠĆA P.H.: Šabanović 15 odb, Haseljić, Geko 2, Džinović 3, Bečić 4, Korjenić 3, Međić 3, Ovčina 4, Tufekčić 6, Dedajić 4, Jelačić 2, Divković 5, Đapo, Pandžić 3, Kadrić 1; trener: Danije Riđić
GRAČANICA: Ahmetašević 8 odb, Avdić, Šaković 1, Pašić 1, Morankić 1, Komnenović 1, Saračević, Redžić, Osmanhodžić 10, Sumbić 7, Brđanović, Hamidović 4, Ibrahimović, Hasić, Bašić 4; trener: Jasmin Unkić