Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALERI UNISA SIGURNI PROTIV AZOTA

FUDBALERI UNISA SIGURNI PROTIV AZOTA

85

U 16.kolu Druge lige FBiH grupa Centar FK Unis je na domaćem terenu savladao NK Azot rezultatom 3:1. Tako je Unis na otvaranju proljetnog dijela sezone upisao nova tri boda i najavio bolju igru. Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 1:1, iako su igrači Nermina Jamaka imali mnogo prilika. Muharemović je sredinom prvog dijela bio precizan, a gosti su iz jedine prilike postigli pogodak. Muharemović je doveo svoju ekipu u vodstvo u drugom poluvremenu za 2:1, a do kraja je bio precizan i Nezić za konačnih 3:1.

Ovo je treneru Unisa Narminu Jamaku bila debitantska pobjeda u ligi. Zadovoljan je igrom i rezultatom svojih igrača. Unis će i u narednom 17.kolu Druge lige FBiH grupa Centar biti domaćin. Na stadionu „Hakija Mršo“ gostuje NK Kolina iz Ustikoline.

Nakon odigranog 16.kola Unis se nalazi na 10.mjestu na tabeli sa 18 bodova. Naši fudbaleri su do sada ostvarili četiri pobjede, šest poraza i imaju isto toliko neriješenih utakmica. Kadeti i juniori FK Unis odigrali su utakmice 16.kola lige.

Kadeti su poraženi od Goražda rezultatom 2:1, a juniori su pobijedili vršnjake Goražda rezultatom 4:2. Na ovoj utakmici Kozić je postigao tri pogotka, a jedan Avdagić. Utakmice su odigrane na stadionu „Hakija Mršo“.