Naslovnica VIJESTI INFO FK BORAC U VOGOŠĆI SAVLADAO FK UNIS

FK BORAC U VOGOŠĆI SAVLADAO FK UNIS

221

U 6. kolu Druge lige FBiH grupa Centar FK Borac iz Jelaha je na stadionu „Hakija Mršo“ savladao FK Unis rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme proteklo je izjednačeno, po nekoliko poluprilika bilo je na obje strane, rezultatom 0:0 završeno je prvih 45 minuta. U nastavku se igralo atraktivnije. Kapiten Borca Nedim Subašić imao je dvije dobre prilike za vodstvo, da bi Samir Kondžić iz slobodnog udarca u 63.minuti pogodio za vodstvo svoje ekipe 1:0. Domaći fudbaleri su nakon toga napravili nekoliko dobrih prilika preko Ervina Hrbinića, kapitena Alena Smajića i Radoša Đukića, ali su bili neprecizni. 10 minuta prije kraja Adis Sjerotanović je atraktivno pokušao, ali se rezultat nije promijenio. Na 2:0 povisio je rezervista Benjamin Đedović. Gosti su do kraja imali još dvije prilike, ali je ostao rezultat nepromijenjen.

Borac nakon pobjede ostaje lider na tabeli sa 18 osvojenih bodova i sa stopostotnim učinkom. Unis se sada nalazi na sredini tabele sa 9 osvojenih bodova uz utakmicu manje. U narednom kolu prvenstva Borac u Jelahu igra protiv ekipe Natron, dok će Unis na gostovanje Krivaji. Prije utakmice u prvenstvu, već u srijedu Unisovce očekuje još jedna teška utakmica. Ovog puta u srijedu u okviru Kup-a na stadionu „Hakija Mršo“ dočekuju ekipu Jedinstva iz Bihaća.

I ova utakmica odigrana je pred praznim tribinama zbog poštivanja epidemioloških mjera, u nadi da će se u ubrzo ublažiti mjere, te da će igrači Unisa uz pomoć navijača ostvarivati što bolje rezultate.