Naslovnica VIJESTI INFO EHF CHALLENGE CUP: VOGOŠĆANI SLAVILI NA DOMAĆEM PARKETU I PROŠLI U 3.KOLO

EHF CHALLENGE CUP: VOGOŠĆANI SLAVILI NA DOMAĆEM PARKETU I PROŠLI U 3.KOLO

318

U revanš susretu 2.kola EHF Challenge kupa rukometaši Vogošće su pred domaćom publikom slavili protiv litvanske Sviese rezultatom 31:25 i obezbijedili plasman u narednu rundu ovog takmičenja.
Publika u dvorani “Amel Bečković” u Vogošći uživala je u zanimljivom meču. Tek krajem prvog poluvremena Vogošćani su stigli do potrebnih tri gola razlike (15:12) kako bi anulirali prednost Litvanaca iz prvog meča.

U drugom dijelu nastavili su svoju uspješnu seriju i u 42-oj minuti stižu i do +5 (23:18). Litvanci se nisu predavali i pokušavali su doći do povoljnog rezultata no u ključnim momentima odbrana Vogošće bila je na visini zadatka.
Domaći uspijevaju sve do kraja meča da sačuvaju potrebnu razliku od 5-6 golova koja im garantuje prolaz dalje, u 3.kolo EHF Challenge kupa.
Na kraju je bilo 31:25 za veliko slavlje igrača i navijača. Smiljanić sa devet te Travar sa sedam postignutih golova predvodili su Vogošću u ovoj pobjedi, zajedno sa golmanima Efendićem i Beširevićem koji su briljirali na golu.
Vogošćani sada čekaju ime svog narednog protivnika u Evropi a za odmor nema previše vremena jer već u srijedu im slijedi odloženi meč Premijer lige BiH protiv Bosne iz Visokog. Susret se igra u dvorani “Amel Bečković” sa početkom u 18 sati.