Naslovnica VIJESTI INFO DRUGA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

DRUGA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

59

U 3.kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća je na domaćem terenu savladao RK Gradačac rezultatom 27:23. Cijelim tokom meča Vogošćani su imali prednost i na kraju su zasluženo slavili pobjedu. Već u prvom dijelu domaći rukometaši su nametnuli svoj tempo igre, napravili su prednost koja je do kraja prvog poluvremena iznosila 7 pogodaka, rezultat je bio 16:9. U nastavku utakmice gosti su pokušavali „istopiti“ tu prednost, ali nisu uspjeli. Najbliži toj namjeri bili su u 48-oj minuti kada su prišli na 5 golova zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Vogošća je lagano privela utakmicu kraju i ostvarila novu pobjedu rezultatom 27:23.

I na ovoj utakmici najbolji strijelac bio je Duško Čelica koji je utakmicu završio sa 8 postignutih pogodaka, iako je u drugom poluvremenu bio na klupi, jer ga je trener Bašić čuvao za naredne utakmice. Kod Gradačca 6 golova postigao je Luka Karanović. Gostujući golman Stojanović upisao je 10 odbrana, a Vogošćani Efendić i Čordalija 7 odnosno 5. Naredna dva meča RK Vogošća gostuje, prvo u Tuzli kod Slobode, a potom u Doboju kod Sloge. U 4.kolu Premijer lige Gradačac dočekuje Izviđač. Vogošćanima je ovo bila druga pobjeda ove sezone. Ambicije kluba su da i ove sezone budu u vrhu tabele, a ukoliko budu borbeni i igrali kao do sada to će se i ostvariti.