Naslovnica VIJESTI INFO DOIGRAVANJE ZA PRVAKA A1 LIGE: VOGOŠĆA SE NAMUČILA PROTIV IGMANA

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA A1 LIGE: VOGOŠĆA SE NAMUČILA PROTIV IGMANA

185

U prvoj utakmici Play Off-a za prvaka A1 lige KK Vogošća je pred domaćom publikom uspjela savladati KK Igman sa Ilidže rezultatom 97:83. U krajnje neizvjesnoj utakmici domaći su uspjeli slaviti prije svega dobrom igrom u drugom poluvremenu.

Početak utakmice pripao je gostima, ali domaći uspijevaju preokrenuti rezultat i prvu četvrtinu završiti u svoju korist, bilo je 18:15. I u drugoj četvrtini gosti sa Ilidže držali su priključak za Vogošćom, uspjeli su i doći do vodstva 30:29. U posljednjoj sekundi prvog poluvremena Mevludin Bešo je pogodio tri poena da bi se na odmor otišlo sa prednosti Vogošće 48:47.

U drugom poluvremenu bolja igra Vogošće, razigrao se i Dinko Peljto koji je u prvom poluvremenu ubilježio 8 poena uz 5 asistencija. Treća četvrtina u potpunosti pripada domaćem sastavu (21:11), a u posljednjem periodu utakmice Vogošća je držala rezultatsku prednost da bi ona na kraju iznosila +14, 97:83.

Najefikasniji na parketu bili su Imran Fazlić koji je ubilježio još jednom double – double učinak 12 skokova i 22 poena, te igrač Igmana Zlatan Mehić koji je postigao 22 poena. Double – double učinak još su upisali Dinko Peljto 13 asistencija i 18 poena i Nedim Mustafica 12 skokova i 20 poena.

Druga utakmica doigravanja za prvaka A1 lige igra se u utorak na Ilidži sa početkom u 20h.

U drugom paru doigravanja za prvaka Gradina je na Mojmilu bila bolja od Burch-a 67:59 u prvoj utakmici, tako da su velike šanse da u ovogodišnjem finalu za prvaka A1 lige igra Vogošća protiv Gradine.