Naslovnica VIJESTI INFO ČLANOVI JUDO KLUBA VOGOŠĆA POSTIGLI FANTASTIČNE REZULTATE NA FEDERALNOM PRVENSTVU

501

U nedjelju 27. februara na Ilidži je održano Federalno prvenstvu u Judou, u organizaciji Judo saveza Federacije BiH. Na takmičenju su nastupili i članovi Judo kluba Vogošća i postigli fantastične rezultate osvojivši 23 medalje – 6 zlatnih, 8 srebrnih i 9 bronzanih.
Zlatne medalje osvojili su Džejla Kožljak (U18 -63kg), Talha Atlić (U18 -73kg), Jusuf Hodžić (U15 -55kg), Asja Kaljanac (U11 -40kg), Jahja Smailbegović (U11 +60kg) i Amina Suljanović (U11 -36kg).
Srebrni su bili Sara Pejkić (U21 -57kg), Zajd Džanko (U18 -73kg), Emin Haskić (U18 -90kg), Ammar Podrug (U15 -60kg), Muhamed Džanko (U15 +73kg), Asad Kaljanac (U13 -55kg), Asija Sirćo (U11 -28kg) i Suana Klačar (U9 -40kg).
Bronzana odličja osvojili su Emman Haskić (U21 -90kg), Džejla Kožljak (U21 -63kg), Ali Esad Jakubović (U18 -81kg), Tarik Kišić (U18 -60kg), Tarik Buljubašić (U18 -55kg), Kerim Saračević (U15 +73kg), Asal Jakubović (U15 -63kg), Esma Durić (U11 -32kg) i Edin Sućeska (U11 -30kg).
Svi takmičari koji su osvojili medalju stekli su pravo nastupa na državnom prvenstvu BiH. Prvo je već sljedećeg vikenda u Bjeljini za seniore i poletarce. Zatim slijedi za kadete i djecu do 13 godina u Lukavcu, dok će, u narednom periodu, za juniore i mlađe kadete takmičenje biti u Vitezu.
Uporedo sa prvenstvom u dvorani hotela Hills na Ilidži održa je i 22. Međunarodni judo turnir „Sarajevo Open“ na kojem je nastupilo više od 200 mališana 2012. godište i mlađih. I na ovom takmičenju judoke Vogošće bile su uspješne i osvojili još 12 medalja – 3 zlata, 1 srebro i 8 bronzi.
Zlatne su bile Suana Klačar (U9 -40kg), Amina Suljanović (U11 -36kg) i Hatidža Vražalica (U9 -32kg). Srebrni je bio Davud Podbičanin (U11 -30kg). Bronzane medalje i treća mjesta osvojili su Asija Sirćo (U11 -28kg), Esma Durić (U11 -32kg), Edin Sućeska (U11 -30kg), Matija Čanković (U7), Lamija Grbo (U9 +36kg), Hamza Dervišević (U7), Harun Efendić (U7) i Abdulah Tulić (U7).