Naslovnica VIJESTI INFO ČLANOVI JUDO KLUBA VOGOŠĆA OSVOJILI PREGRŠT MEDALJA NA FEDERALNOM PRVENSTVU

ČLANOVI JUDO KLUBA VOGOŠĆA OSVOJILI PREGRŠT MEDALJA NA FEDERALNOM PRVENSTVU

280

U subotu 22. maja u Areni Hotela Hills u Sarajevu održano je Prvenstvo Federacije BIH u judou za mlađe uzrasne kategorije (U21, U18, U15, U13 i U11) u tehničkoj organizaciji Judo kluba City Centar iz Sarajeva. Na prvenstvu je učestvovalo 350 takmičara i takmičarki iz 27 klubova, koji su se borili za naslov prvaka Federacije BIH, a osvajači medalja stekli su pravo učešća na Državnim prvenstvima u svojim uzrasnim kategorijama.
Judoke Judo kluba Vogošća bile su izuzetno uspješne na ovom prvenstvu osvojivši ukupno 18 medalja – 5 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih.
Zlatne medalje osvojili su Džejla Kožljak (u konkurenciji kadetkinja -63kg i u konkurenciji juniorki -63kg), Haris Ramić (-30kg), Amina Suljanović (-28kg) i Emin Haskić (-81kg).
Srebrni su bili Nejla Durmić (-28kg), Nedim Durmić (-42kg), Talha Atlić (-66kg), Benjamin Fejzić (-28kg) i Ibrahim Kadušić (-34kg).
Nisku medalja upotpunili su brončanim odličjima Davud Atlić (-66kg), Tarik Buljubašić (-55kg), Abdullah Huremović (-46kg), Davud Podbičanin (-28kg), Abdullah Podbičanin (-46kg), Azra Buljubašić (-28kg), Hamza Ramić (+60kg) i Imran Tahmiščija (-34kg).