Naslovnica VIJESTI INFO ČETIRI NOVE MEDALJE ZA ATLETSKI KLUB VOGOŠĆA I PUNO LIČNIH REKORDA

ČETIRI NOVE MEDALJE ZA ATLETSKI KLUB VOGOŠĆA I PUNO LIČNIH REKORDA

197

Najmlađi članovi Atletskog kluba Vogošća ovog vikenda imali su priliku da pokažu svoje vještine i umijeće.
Subota je bila rezervisana za Sokolac i Kup BiH za cicibane i cicibanke, u organizaciji Atletskog kluba Vlasenica. Vogošćanska delegacija brojala je 13 članova kluba a takmičenje je okupilo veliki broj mališana iz svih bh klubova. U tako jakoj konkurenciji najuspješnija je bila Sara Žero, koja je u disciplini bacanje kugle osvojila drugo mjesto. I ostali su postigli odlične rezultate, popravili lične rekorde, a vrijedi spomenuti i to da su u disciplini 60 metara sprint gdje je bila najveća konkurencija od čak 80 takmičarki, tri Vogošćanke završile među prvih deset (Sara Žero, Dalal Matanović i Ilma Nuhanović).

Drugog dana vikenda održano je finale Quickie atletske lige na kojoj je ove sezone učestvovalo 14 članova Atletskog kluba Vogošća. Zahvaljujući dobrim rezultatima tokom lige i odličnom nastupu u finalu, troje od njih završilo je na pobjendičkom postolju. Najbolje u svojim kategorijama bile su Aria Ćipović i Dalal Matanović, dok je Mak Sačić u svojoj konkurenciji bio trećeplasirani.
Narednog vikenda članovi Atletskog kluba Vogošća nastupiće na 3. Međunarodnom dječijem atletskom mitingu u Mostaru.