Naslovnica VIJESTI INFO ČETIRI MEDALJE ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE NA PRVENSTVU BIH ZA PIONIRE

ČETIRI MEDALJE ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE NA PRVENSTVU BIH ZA PIONIRE

376

U subotu 12. juna u Zenici je održano Pojedinačno prvenstvo BiH u atletici za pionire i pionirke na kojem je nastupilo oko 300 takmičara iz 22 bh kluba.
Na prvenstvu je nastupila i desetočlana ekipa Atletskog kluba Vogošća a uspješne nastupe okrunili su sa četiri medalje.
Nedžib Šehić nastavio je svoj niz medalja osvojivši titulu pionirskog šampiona BiH u disciplini sprint 60 metara sa vremenom 8,41.
Nedžib je na pobjedničkom postolju završio i kao trećeplasirani u disciplini 300 metara (45,32) a još dvije bronzane medalje za AK Vogošća osvojili su Amir Osmanović (44,15) i Nadža Bejdić (33,80) u disciplini vortex.
I ostali vogošćanski atletičari zabilježili su dobre rezultate ali to nije bilo dovoljno za odličja.
Naredni nastup članova Atletskog kluba Vogošća biće na “domaćem terenu”, u petak 18. juna na Atletskom kupu Grada Sarajeva koji će biti održan na Atletskoj stazi stadiona “Hakija Mršo” u Vogošći.