Naslovnica VIJESTI INFO BOKSERI VOGOŠĆE OKITILI SE SA ŠEST ZLATNIH I DVIJE SREBRNE MEDALJE

BOKSERI VOGOŠĆE OKITILI SE SA ŠEST ZLATNIH I DVIJE SREBRNE MEDALJE

386

Prethodnog vikenda u sportskoj dvorani „Amel Bečković“ održano je Državno prvenstvo BiH u boksu za mlađe uzraste. Nastupilo je preko 115 takmičara iz 22 kluba, a organizator je bio Bokserski klub Vogošća. Trener Vogošće na kraju je bio zadovoljan borbama kako svojih, tako i drugih boksera. Ovo prvenstvo organizovalo se uz podršku bokserskog saveza BiH. Predsjednik Enes Peštek bio je također zadovoljan boksom prethodna tri dana, a naravno i organizacijom ovakvog jednog takmičenja.

Članovi BK Vogošća Eman Kurtović i Amer Efendić su bez mečeva bili zlatni, jer nisu imali protivnike u svojim kategorijama. U nedjelju su zlato još osvojili Arman Pezo, Ali Šljivo, Amar Hodžić i Amin Đogić. Srebrne medalje su osvojili Emrah Muhić i Alem Pezo. Državno prvenstvo za mlađe uzraste bokserima je bio test pred nastup na Evropskom prvenstvu koje se održava u Budvi od 11. do 23. novembra. Bokseri Vogošće su još jednom pokazali kvalitet rada u prethodnom periodu osvojivši šest zlatnih i dvije srebrne medalje i nastavljaju se pripremati za naredne nastupe. I ovo okupljanje održalo se uz poštivanje epidemioloških mjera.