Naslovnica VIJESTI INFO ATLETE VOGOŠĆE USPJEŠNE NA ZIMSKOM BACAČKOM KUPU

ATLETE VOGOŠĆE USPJEŠNE NA ZIMSKOM BACAČKOM KUPU

408

Posljednje nedjelje u februaru u Sarajevu je održan atletski Zimski Kup BiH u bacačkim disciplinama. Nastupili su predstavnici 10 atletskih klubova iz Bosne i Hercegovine. Atletski klub Vogošća predstavljalo je troje takmičara koji su nastupili u četiri discipline. Nastup je bio uspješan tako da su u svim disciplinama i osvojili medalje – 2 zlatne i 2 bronzane.
U disciplini kugla za djevojčice najbolja je bila Zerina Bešlija sa rezultatom 8,80 dok je na trećem mjestu završila Elma Jahić čiji je najbolji hitac bio 8,72. U disciplini koplje mlađi juniori Eldar Halilović osvojio je zlatnu medalju sa najboljim rezultatom 31,16. Eldar je nastupio i u disciplini kugla mlađi juniori gdje je završio kao trećeplasirani sa rezultatom 9,82.