Naslovnica VIJESTI INFO A1 KOŠARKAŠKA LIGA: BOŠNJAK SAVLADAO VOGOŠĆU

A1 KOŠARKAŠKA LIGA: BOŠNJAK SAVLADAO VOGOŠĆU

100

U okviru 8.kola A1 košarkaške lige BiH – Grupa Jug KK Bošnjak je u dvorani „Amel Bečković“ savladao KK Vogošća rezultatom 99:86. Gosti su bolje otvorili meč i prvu dionicu završili u svoju korist 29:15. Druga četvrtina pripala je Vogošći, iako se na odmor otišlo kod rezultata 46:35 za Bošnjak. U trećoj četvrtini Vogošća je najbolje igrala, topila se prednost Bošnjaka do samo jednog poena kada je rezultat glasio 66:65, ali domaći nisu uspjeli preokrenuti. Do kraja su košarkaši iz Hadžića ipak zadržali prednost i povećali je na +13, i slavili pobjedu rezultatom 99:86. Najbolji strijelac na utakmici bio je kapiten Bošnjaka Edin Rešidović koji je postigao 28 poena. Pratili su ga saigrač Meris Džafić sa 24 poena, te kapiten Vogošće Belmin Dedović koji je upisao 22 poena uz 16 skokova.

Bošnjak ostaje lider na tabeli sa svim pobjedama u dosadašnjem dijelu sezone. Vogošći je ovo bio treći poraz uz pet pobjeda i dalje se nalazi u vrhu tabele. Naredno 9.kolo Vogošćani gostuju Veležu, a Bošnjak u Hadžićima igra protiv Konjica.