Naslovnica VIJESTI INFO ŽOK “VOGOŠĆA” OSVAJAČ 17. TRADICIONALNOG ODBOJKAŠKOG TURNIRA “VOGOŠĆA 2020”

ŽOK “VOGOŠĆA” OSVAJAČ 17. TRADICIONALNOG ODBOJKAŠKOG TURNIRA “VOGOŠĆA 2020”

176

I ove godine je u dvorani „Amel Bečković“ Odbojkaški klub Vogošća na svoj način, organizacijom turnira za odbojkašice, obilježio 25. novembar – Dan državnosti BiH.  Na turniru su nastupile ekipe iz Zeničko-dobojskog i  Sarajevskog kantona. Turnir su osvojile Vogošćanke koje su u finalnoj utakmici savladale ekipu Ilijaša rezultatom 3:1 i tako zasluženo slavile.

Pored takmičarskih utakmica odigrana je i revijalna utakmica mlađih kategorija. Mirsad Kadrić, potpredsjednik ŽOK Ilijaš, čestitao je Vogošćankama na pobjedi i dodao kako je važno održati tradiciju ovog turnira jer se igra uz jedan od naznačajnijih historijskih datuma BiH.

Glavni cilj turnira je obilježavanje ovog značajnog datuma i druženje odbojkašica.