Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆANSKI DŽUDISTI USPJEŠNI NA „DOMAĆEM“ TERENU

VOGOŠĆANSKI DŽUDISTI USPJEŠNI NA „DOMAĆEM“ TERENU

451

Osamnaesto izdanje Međunarodnog judo turnira „BiH & Nippon“ koje je danas održano u Vogošći bilo je uspješno za takmičare vogošćanskih klubova, JK „Vogošća“ i JK „Champion“.

Članovi Judo kluba „Vogošća“ nastupili su sa 24 takmičara i osvojili su ukupno 17 medalja – 4 zlatne, 5 srebrnih i 8 bronzanih. Zlatni za JK „Vogošća“ bili su Davud Atlić (U15 -38), Naida Durmić (U11 +44), Merjem Avdibašić (U11 -25) i Nejla Durmić (U7 -22). Srebrne medalje osvojili su Anela Hodžić (U18 -63), Talha Atlić (U15 -42), Lejla Huremović (U13 -57), Emin Haskić (U13 -55) i Davud Ćosić (U11 -38) dok su bronzani bili Zejd Džanko (U15 -46), Ahmed Ćosić (U13 -42), Bilal Avdibašić (U13 -60), Tarik Buljubašić (U13 -38), Jusuf Hodžić (U11 -34), Muhamed Džanko (U11 +44), Sara Pejkić (U15 -52) i Džejla Kožljak (U15 -52). Treba spomenuti i da je kadet Haris Barčić nastupio u konkurenciji seniora, u kategoriji -66, i bez obzira na razliku u godinama uspio je doći do borbe za medalju gdje je nažalost doživio poraz.

Nakon nedjelje članovi Judo kluba „Champion“ bogatiji su za 6 medalja, 2 zlatne i 4 bronzane. Na najviše postolje popeli su se Eldin Avdić (U10 -34) i Berina Ćatić (U10 -22) dok su kao trećeplasirani svoj nastup završili Ensar Hadžiavdić (U12 -42), Elmedin Avdić (U14 -42), Ahmed Mehić (U10 -27) i Amna Smailhodžić (U10 -36).