Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆANI I DALJE U BORBI ZA TITULU – POBJEDA PROTIV MAGLAJA U...

VOGOŠĆANI I DALJE U BORBI ZA TITULU – POBJEDA PROTIV MAGLAJA U 4.KOLU LIGE ZA PRVAKA BIH U RUKOMETU

293

U prepunoj dvorani „Amel Bečković“ rukometaši Vogošće večeras su deklasirali Maglaj (38:20) i došli do druge pobjede u doigravanju koja ih ostavlja i dalje u borbi za titulu.
I ovaj put, kao i u duelima sa „Izviđačem“ i „Borcem“ Vogošćani od starta susreta kreću silovito, efikasni i u napadu i u odbrani. Već nakon dvije minute bilo je 3-0 a razlika nastavlja rasti i nakon osam minuta utakmice na semaforu je stajalo 8-1 za domaće. Gosti tek u devetoj minuti postižu svoj prvi gol iz igre (prethodno Čičkušić pogodio sa sedam metara) no bez obzira na podršku koju su imali od stotinjak svojih navijača jednostavno nisu imali rješenja ni za raspoložene napadače „Vogošće Poljine Hills“ a ni za nesavladivog Šabanovića na golu. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena bilo je i +8 za „Vogošću“ (16:8) a u nervoznoj završnici prvog dijela Maglajlije su uspjele da smanje na 16:11 ali i da ostanu bez nervoznog Amira Alića koji je zbog jedne nesmotrene reakcije zaradio direktni crveni karton.
Baš kao i početkom utakmice igrači „Vogošće Poljine Hills“ su nastavili i u drugom poluvremenu kada u prvih šest minuta ponovo prave 7-1 za dvocifrenu prednost od 11 golova (23:12). Koji minut kasnije domaći imaju na svom skoru dvostruko više golova od gostiju (26:13) i čini se da je priča o pobjedniku meča već u tim trenucima bila gotova. Presudna je bila i duža klupa „Vogošće“ u ovom meču a do kraja utakmice i jedan i drugi trener, i Danijel Riđić i Mahmut Obralić, dali su priliku svim igračima da okuse atmosferu derbija. Bolje su se snašli domaći pa je na kraju završilo sa maksimalnih +18, 38:20, pogotkom Smajilbegovića u posljednjim trenucima meča. Na kraju su slavili i jedni i drugi – Vogošćani sa svojim navijačima zbog pobjede a Maglajlije su zahvalile svojim vjernim navijačima za vjerno praćenje tokom čitave sezone na svim gostujućim terenima u BiH.
Najprecizniji na večerašnjoj utakmici bili su Međić i Dedajić u redovima „Vogošće“ koji su susret završili sa po osam postignutih pogodaka a još jednu odličnu noć imao je Adnan Šabanović koji je upisao čak 24 uspješne odbrane. U redovima „Maglaja“ Benjamin Čičkušić postigao je „samo“ šest golova od čega tri sa linije od sedam metara, zahvaljujući dobroj odbrani Vogošćana na njemu tokom cijelog meča.
Već u srijedu RK „Vogošća Poljine Hills“ igra meč koji odlučuje cijelu sezonu, protiv „Izviđača“ u Ljubuškom. „Izviđač“ je večeras slavio protiv „Borca“ (32:29) i na prvom mjestu na tabeli ima tri boda više od „Vogošće Poljine Hills“. Vogošćani su se u prethodna četiri kola pokazali kao najefikasnija ekipa Doigravanja (120:98, +22 gola), a tokom čitave sezone imaju najbolju odbranu u BiH. Ako se ponovi igra od prošlog vikenda kada je „Izviđač“ deklasiran u Vogošći naši momci bi mogli da preuzmu lidersku poziciju i da naredne subote svi zajedno u Vogošći proslavimo šampionsku titulu.

Doigravanje za prvaka BiH u rukometu – Liga 4, 4.kolo
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK MAGLAJ 38:20 (16:11)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 1.000; sudije: Nedim Arnautović, Aleksandar Jović; delegat: Mladen Raić
Sedmerci: Vogošća PH 4 (3), Maglaj 3 (3); Isključenja: Vogošća PH 6 min, Maglaj 18 min
VOGOŠĆA PH: Šabanović (24 odbrane), Haseljić (5 odbrana), Geko 2, Džinović 4, Smajilbegović 1, Bečić 5, Korjenić, Međić 8 (2), Ovčina 2, Tufekčić 1, Špiljak 1 (1), Jelačić 3, Divković 3, Pandžić, Kadirć, Dedajić 8; trener: Danijel Riđić
MAGLAJ: Hadžihasić (6 odbrana), Mutapčić (4 odbrane), Džanbegović (1 odbrana), Totaj, Mehinagić 3, Omerović 2, Bradarić K. 2, Alić, Šahinović, Kujrić 4, Karabegović, Ridžal 2, Abdurahmanović, Bradarić D., Smajlović 1, Čičkušić 6 (3); trener: Mahmut Obralić