Naslovnica VIJESTI INFO USPJEŠAN VIKEND VOGOŠĆANSKIH SPORTISTA – KOŠARKAŠI POBJEDOM PROTIV LUKAVCA PREUZELI VRH TABELE...

USPJEŠAN VIKEND VOGOŠĆANSKIH SPORTISTA – KOŠARKAŠI POBJEDOM PROTIV LUKAVCA PREUZELI VRH TABELE U A1 LIGI BIH, RUKOMETAŠI SLAVILI U KOMŠIJSKOM DERBIJU PROTIV IGMANA

123

U okviru 10.kola A1 košarkaške lige BiH u Vogošći je odigran derbi jesenjeg dijela između do ovog kola drugoplasirane Vogošće i prvoplasiranog Lukavca. Do nove, sedme pobjede u nizu, stigla je ekipa Vogošće (90:86) i na taj način preuzela je lidersku poziciju na tabeli A1 lige BiH.

U prvoj četvrtini razigrani Vogošćani demonstrirali su to zbog čega su najefikasnija ekipa u ligi dobivši ovaj period sa 34:19 no u nastavku iskusni gosti konsolidovali su svoje redove i lagano su topili prednost Vogošće. U trećoj četvrtini uspjevaju i preći u vodstvo (61:65) a u neizvjesnoj završnici pobjedu Vogošći donosi iskusni Peljto dobrim izvođenjem slobodnih bacanja. Peljto je u ovom meču upisao 25 postignutih poena a slijedili su ga u domaćoj ekipi Fazlić sa 23 i kapiten Kasun sa 21 postignutim poenom. U redovima Lukavca najbolji pojedinac meča bio je Islamović sa 33 postignuta poena.

Rukometni klub Vogošća Poljine Hills u subotu je stigao do nove pobjede (39:29) u komšijskom derbiju protiv Igmana koji je odigran na Ilidži. U duelu dvije ekipe sa različitim ambicijama u ovoj sezoni presudio je kvalitet i duža klupa Vogošće. Od starta su Vogošćani pokazali da žele do nove pobjede i već nakon 15 minuta utakmice imaju prednost od 7 golova (11:4) a do kraja poluvremena ostalo je +5 (19:14). U nastavku je domaća ekipa uspjela u jednom trenutku smanjiti zaostatak na samo 3 gola ali vrlo brzo se sve vraća na staro i prednost Vogošće raste iz minuta u minut. Pet minuta prije kraja bilo je plus 14 za Vogošću (38:24) da bi konačan rezultat bio nešto povoljniji za Igman. Čak 12 igrača Vogošća upisalo u strijelce a prednjačili su Geko sa 7 te Ovčina i Korjenić sa po 6 postignutih golova.