Naslovnica VIJESTI INFO USPJEŠAN NASTUP VOGOŠĆANSKIH ATLETIČARA NA “VIVICITTI 2019”

USPJEŠAN NASTUP VOGOŠĆANSKIH ATLETIČARA NA “VIVICITTI 2019”

400

Tradicionalna međunarodna ulična trka „Vivicitta 2019“ održana je i ove godine ulicama u centralnom dijelu Sarajeva. Prelijepo nedjeljno jutro okupilo je veliki broj učesnika, kako u glavnoj utrci od 10 kilometara tako i u onim namijenjenim za učenike i rekreativce čija je dionica iznosila 3,3 kilometra.

Među brojnim učesnicima bilo je i dvadesetak članova Atletskog kluba Vogošća koji su i ove godine zabilježili odlične rezultate. U konkurenciji učenika osnovnih škola najbolji su bili Adnan Efendić i Samra Kožljak i zasluženo su osvojili zlatne medalje. Mirzet Abaz u konkurenciji učenika srednjih škola osvojio je odlično drugo mjesto i srebrnu medalju. I ostali članovi zabilježili su dobra vremena i plasman u Top 10 svojih kategorija.

Organizator utrke bio je Sportski savez Kantona Sarajevo uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture i sporta KS.