Naslovnica VIJESTI INFO U PRVOJ UTAKMICI ČETVRTFINALA KUPA BIH VOGOŠĆA BOLJA OD GRAČANICE

U PRVOJ UTAKMICI ČETVRTFINALA KUPA BIH VOGOŠĆA BOLJA OD GRAČANICE

159

RK Vogošća Poljine Hills je pred svojom publiom u okviru četvrtfinala Kupa BiH savladao RK Gračanica rezultatom 30:25. Igrači Kasima Kamenice ozbiljno su ušli u ovu utakmicu i od prve minute su nametnuli svoj tempo igre. Na odmor se otišlo rezultatom 14:7. I u nastavku utakmice Vogošća je zadržavala prednost koja je u nekoliko navrata iznosila 8 pogodaka. Gosti se nisu predavali, uspjeli su do kraja smanjiti zaostatak na 5 pogodaka za konačan rezultat 30:25. Iako su pobijedili trener Vogošće je bio nezadovoljan rezultatom, jer su njegovi igrači mogli sebi olakšati i u revanšu imati više golova prednosti, uzimajući u obzir da će Gračanica igrati pred punim tribinama svoje dvorane.

Najefikasniji na parketu bio je rukometaš Gračanice Dino Hamidović koji je postigao 13 pogodaka, dok je kod Vogošće 8 pogodaka postigao Benjamin Čičkušić. Golman Damir Efendić ubilježio je 13 odbrana, a na drugoj strani Admir Ahmetašević 10. Pojačanja i povratnici u Vogošću Ivan Stojanović postigao je 5 golova, a po jedan Anes Bečić i Mirza Mimić.

Uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH na rasporedu je 9.februara.