Naslovnica VIJESTI INFO U ODLIČNOJ RUKOMETNOJ PREDSTAVI DRUGA EKIPA RUKOMETNOG KLUBA VOGOŠĆA NADIGRALA BRIJEŠĆE

401

U okviru 10.kola Prve rukometne lige FBiH grupa Jug RK Vogošća 2 je u dvorani „Amel Bečković“ bila bolja od RK Briješće rezultatom 28:25. Utakmica je bila krajnje neizvijesna, prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj ekipi koja je na odmor otišla sa 2 gola prednosti, 13:11. I u drugom poluvremenu igrao se odličan rukomet. 10 minuta prije kraja utakmice rukometaši Briješća uspjeli se izjednačiti rezultat 22:22. Ovaj rezultat na semaforu je kratko trajao, Vogošćani su opet preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali do kraja utakmice. Na kraju su zasluženo slavili rezultatom 28:25.

Narednog vikenda u okviru 11.kola Prve lige ekipa Briješća je slobodna, a Vogošća ide na teško gostovanje u Ljubuški kod Izviđača 2. Druga ekipa rukometnog kluba Vogošća u 10 kola ima 5 pobjeda, 3 poraza i 1 remi, nalazi se na šestom mjestu na tabeli sa 11 osvojenih bodova. Na prvom mjestu je Goražde sa 18 bodova, sa svih 9 pobjeda.