Naslovnica VIJESTI INFO U NEIZVJESNOJ UTAKMICI SPARSI SAVLADALI VOGOŠĆU

U NEIZVJESNOJ UTAKMICI SPARSI SAVLADALI VOGOŠĆU

114

U 14.kolu košarkaškog Prvenstva BiH KK Spars je u neizvjesnoj utakmici savladao KK Vogošća rezultatom 79:73. Prva četvrtina protekla je izjednačeno 17:17, a gosti su do kraja prvog poluvremena uspjeli doći do vodstva, na odmor se otišlo rezultatom 43:39 za Sparse. Vogošća se nije predavala, najbolje je odigrala u trećoj četvrtini i izjednačila na 58:58. Uz  nekoliko grešaka, kraćom klupom, te padom koncentracije na kraju je sve ovo rezultiralo porazu domaće ekipe koja je još jednom pokazala borbenost i dobru igru iako nije upisala pobjedu. Gosti su i uz malo sreće u finišu rezultatom 79:73 došli do nove pobjede.

Najefikasniji je bio igrač Sparsa Draško Albijanić koji je postigao 16 poena, pratio ga je Kenan Bajramović sa poenom manje. Kod Vogošće Vladimir Vranić postigao je 15 poena, dok je Nemanja Manojlović uspio postići 13 poena.

Vogošća se nakon ovog poraza i dalje nalazi na sredini tabele sa 6 pobjeda i  7 poraza, dok su Sparsi i dalje u gornjem dijelu tabele sa 9 pobjeda i 4 poraza. Narednu utakmicu Vogošća igra u Srebreniku protiv Gradine, a Sparsi će ugostiti Kakanj.