Naslovnica VIJESTI INFO U DERBIJU KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NADIGRALI BORAC

U DERBIJU KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NADIGRALI BORAC

351

RK Vogošća Poljine Hills je u okviru 17.kola Premijer rukometne lige BiH savladala banjalučki Borac m:tel rezultatom 24:19. Na početku utakmice Vogošćani su napravili seriju od 4-0 i to vodstvo su gotovo konstantno imali do kraja prvog dijela. Domaći su u prvih 30 minuta imali i 5 golova prednosti, ali su gosti do kraja smanjili na tri gola zaostatka. Na odmor se otišlo rezultatom 13:10. I nastavak utakmice pripao je Vogošći koja je u 35-toj minuti otišla na maksimalnih šest golova prednosti. Gosti iz Banja Luke se nisu predavali i istopili su tu prednost na samo jedan gol zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Vogošća je sigurno privela utakmicu kraju i slavila rezultatom 24:19.

I jedni i drugi su imali podršku sa tribina, ipak više razloga za slavlje imali su Vogošćani koji su ubilježili desetu pobjedu ove sezone. Golmani Damir Efendić i Bojan Ljubišić bili su odlični. Golman Vogošće  Efendić upisao je 15 odbrana uključujući i jedan sedmerac, dok je na drugoj strani Ljubišić ubilježio 14 odbrana računajući i dva sedmerca.

Najefikasniji na parketu bio je Ivan Stojanović koji je postigao 8 pogodaka, dok je Marko Lukić na drugoj strani postigao tri gola manje. U narednom kolu Vogošća gostuje Maglaju, a Borac u Banja Luci igra protiv Zrinjskog.