Naslovnica VIJESTI INFO TROSTRUKO ZLATO ZA DŽEJLU KOŽLJAK NA „UNA KUPU“ U BIHAĆU

TROSTRUKO ZLATO ZA DŽEJLU KOŽLJAK NA „UNA KUPU“ U BIHAĆU

561

Međunarodni Judo kup „Una“ održan je u subotu 19.oktobra u Sportskoj dvorani Luke u Bihaću. Osmo izdanje turnira okupilo je oko 400 takmičara iz BiH, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Austrije i Ukrajine. Našu općinu predstavljali su članovi Judo kluba „Vogošća“ a njihov učinak je bio sedam osvojenih medalja.
Najuspješnija je bila Džejla Kožljak koja je nastupila u tri kategorije i u svakoj od njih završila je na najvišem postolju. U konkurenciji kadetkinja U16 ona je bila zlatna u kategoriji -57kg a u ovoj konkurenciji osvojila je i pehar za najuspješniju kadetkinju. Džejla je nastupila i u starijoj konkurenciji (juniorke U18), u kategorijama -57kg i -63kg, i u tim nastupima je također došla do zlatnih medalja.
Zlatno odličje za JK „Vogošća“ osvojio je i Emin Haskić u konkurenciji U14 -66kg. Srebrne medalje u Bihaću osvojili su Naida Durmić (U12 -57kg), Sara Pejkić (U18 -57kg) i Tarik Buljubašić (U14 -42kg) dok je nadomak medalje ovaj put ostala Sumeja Zehić.