Naslovnica VIJESTI INFO TAKMIČARI DŽUDO KLUBA „VOGOŠĆA“ NASTUPILI NA TURNIRU U BIJELJINI

TAKMIČARI DŽUDO KLUBA „VOGOŠĆA“ NASTUPILI NA TURNIRU U BIJELJINI

223

Prošlog vikenda u Bijeljini održan je Međunarodni turnir u džudou, u organizaciji Džudo kluba „Panter“. Na turniru su učestvovale 54 ekipe iz 12 zemalja sa više do 600 takmičara, po čemu se ovaj turnir može svrstati u najbrojnija i najbolja takmičenja u regionu.
Na turniru su nastupili i takmičari Džudo kluba „Vogošća“ koji su se iz Bijeljine vratili bogatiji za dvije nove medalje. Svoju dominaciju u kategoriji -40kg djevojčice još jednom je potvrdila Džejla Kožljak osvojivši zlatnu medalju dok je u konkurenciji +63kg starije djevojčice Anela Hodžić osvojila bronzanu medalju. Haris Barčić u konkurenciji -66kg imao je prejaku konkurenciju i nije uspio da se okiti odličjem.
Promotor turnira bio je Nemanja Majdov, svjetski prvak sa nedavno održanog prvenstva u Mađarskoj, koji se tokom takmičenja družio sa najmlađim takmičarima.