Naslovnica VIJESTI INFO SPORTSKI VIKEND U VOGOŠĆI – POBJEDE RUKOMETAŠA I STONOTENISERA

SPORTSKI VIKEND U VOGOŠĆI – POBJEDE RUKOMETAŠA I STONOTENISERA

119

U utakmici 5. kola Premijer rukometne lige BiH koja je odigrana u subotu rukometaši Vogošće ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja. Već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno kome idu bodovi nakon ovog meča jer su Vogošćani već tada imali ubjedljivu prednost od 13:3. Odličnom odbranom i sa raspoloženim Efendićem na golu Vogošća je goste limitirala na svega 3 pogođena gola od kojim su prvi postigli tek u 17-oj minuti utakmice.
Ekipa iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja, koja je u proteklom periodu bila van takmičarskog i trenažnog procesa zbog problema sa koronavirusom, u drugom poluvremenu zaigrala je malo bolje i koliko-toliko popravila situaciju. U drugom poluvremenu zaigrali su i mladi igrači Vogošće i na pravi način iskoristili ponuđenu šansu pa je na kraju razlika iznosila +15, 27:12. U narednom kolu Vogošća gostuje ekipi Borca.

U nastavku subotnjeg programa u dvorani „Amel Bečković“ većina tih mladih momaka nastupila je i u dresu RK Vogošća II i ostvarila još jednu pobjedu za svoj tim. U okviru Prve rukometne lige FBIH grupa Jug savladali su ekipu Zrinjskog rezultatom 23:13, poluvrijeme 12:7.

Obje ove utakmice odigrane su bez prisustva publike, u skladu sa aktuelnim higijensko-epidemiološkim mjerama, baš kao i susret Premijer lige BiH za stonotenisere između Vogošće i Banja Luke. Slavili su Vogošćani rezultatom 4:3 i nakon ovog kola zauzeli su vrh tabele. Bez kapitena Srđana Miličevića i trenera Zorana Miličevića STK Vogošća je došla do pobjede zahvaljujući dvostrukom trijumfu Aličića i po jednoj pobjedi Šete i Čustovića. Narednog vikenda Vogošćani gostuju u Skenderiji ekipi Želje te u Mostaru istoimenom protivniku.

Manje sreće imali su vogošćanski fudbaleri. Ekipa Unisa kao domaćin u ovom 12. kolu Druge nogometne lige FBIH grupa Centar igrala je na stadionu „Ešref Ešo Pustahija“ u Svrakama jer su u toku radovi na stadionu „Hakija Mršo“. Unisovci stvarali šanse koje nisu iskoristili a gosti, ekipa SAŠK Napretka, znala je to kazniti i slavili su sa minimalnih 0:1. Ekipi Unisa ostaje žal za propuštenim prilikama i ali i puno rada da se popravi šta se može u ovih nekoliko kola do kraja jesenjeg dijela.

U Fudbalskoj ligi Kantona Sarajevo odigrani su susreti posljednjeg kola jesenjeg dijela. U derbi meču Ozren je kao domaćin dočekao ekipu Vratnika a uspješniji su bili gosti i slavili sa 3:1. Ozrenu ostaje da odigra još odloženi meč sa ekipom Vrbanjuše čime će biti spuštena zavjesa na ovu polusezonu a ekipa iz Semizovca znaće sa koje startne pozicije kreće u borbu za titulu na proljeće.