Naslovnica VIJESTI INFO SPORTSKI VIKEND U VOGOŠĆI: POBJEDE FUDBALERA „UNISA“, RUKOMETAŠA I KOŠARKAŠA „VOGOŠĆE“

136

Fudbaleri Unisa jesen u ligi Kantona Sarajevo završili su visokom pobjedom na stadionu „Hakija Mršo“ u Vogošći. Stari poznanik „Vrbanjuša“ ispraćena je sa osam golova u mreži a Vogošćani su pokazali na pravi način zbog čega su najefikasnija ekipa Kantonalne lige.

Golijadu u Vogošći otvorio je Nekić u 16-toj minuti a do kraja poluvremena u strijelce su se upisali i Ahmetović u 23-oj, Suljaković u 34-oj te još jednom Nekić u 36-oj minuti.

Početkom drugog poluvremena, u 55-oj minuti Hadžić postiže utješni gol za goste. Do kraja susreta vidjeli smo još četiri pogotka igrača „Unisa“. U 69-oj Smajić povećava na 5:1, dva minuta kasnije gol postiže Bublin a na 7:1 povećava Saračević u 76-oj minuti utakmice. Konačan rezultat od 8:1 postavio je Smajić svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici u sudijskom vremenu.

Nakon devet utakmica jesenjeg dijela skor „Unisa“ je 6 pobjeda, 2 remija i samo jedan poraz, uz gol razliku 36:13 (+23). Da nije bilo tog nesretnog poraza od „SAŠK Napretka“ (0:1) na domaćem terenu u 2.kolu FK „Unis“ bi prezimio na samom vrhu tabele Grupe A.

Subota je bila sretan dan za sportske ekipe iz Vogošće. Košarkaši „Vogošće“ stigli su do prve ovosezonske gostujuće pobjede savladavši u dvorani „Mojmilo“ ekipu „Burcha“ rezultatom 78:101. Vogošćani su utakmicu riješili odličnom prvom četvrtinom koju su dobili rezultatom 11:32 a dostignutu prednost iskusno su čuvali do samog kraja susreta. Ključ pobjede bila je i dobra odbrana na najvažnijem igraču „Burcha“ Veliću kojeg su odlično u ovom susretu čuvali mladi igrači Holjan i Mehić. Povratnik u redove KK „Vogošća“ Dinko Peljto imao je još jednu odličnu noć završivši susret sa 39 postignutih poena, Fazlić je dodao 24 a po 15 poena u ovoj pobjedi postigli su kapiten Kasun i James. Nakon 5 odigranih kola KK „Vogošća“ je na 4.mjestu A1 košarkaške lige BiH.

Derbi desetog kola Premijer rukometne lige BiH i sasvim sigurno jedan od derbija jeseni u bh prvenstvu odigran je u subotu u dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći uz direktan prenos u programu TV Vogošća. U susretu RK „Vogošća Poljine Hills“ i RK „Maglaj“ minimalnu pobjedu slavila je domaća ekipa, 26:25, i tako nastavila svoj niz pobjeda u ovoj sezoni. Obje ekipe igrale su dosta čvrste odbrane u prvom poluvremenu o čemu govori rezultat na kraju prvih 30 minuta, 10:9 za RK „Vogošća Poljine Hills“. Početkom drugog dijela Vogošćani prvi put dolaze do +3 (13:10) i do kraja susreta prednost ne ispuštaju iz svojih ruku. U trenucima kada je napad „Vogošće“ pravio greške junak ovog susreta, iskusni Adnan Šabanović, briljirao je na golu Vogošćana i svojim odbranama nije dopuštao Maglajlijama potpuni preokret. U posljednji minut utakmice ušlo se sa prednošću „Vogošće“ od +3 (26:23) ali igrači „Maglaja“ pokazali su još jednom zbog čega se nalaze u samom vrhu tabele i uspjevaju do kraja da prednost RK „Vogošća Poljine Hills“ istope na samo jedan gol razlike, 26:25. Šabanović je do kraja susreta skupio čak 20 uspješnih odbrana dok je bolji od ostalih u napadu bio Ivan Divković postigavši 11 golova. Isto toliko u redovima gostiju postigao je najbolji strijelac lige Čičkušić.

Odbojkašice „Vogošće“ upisale su novi poraz u okviru Superlige FBiH za odbojkašice. U okviru 6.kola pun plijen iz Vogošće odnijele su odbojkašice „Mostara“. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:3 za gošće, po setovima 21:25, 25:15, 21:25 i 19:25. U prvom setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu no sama završnica ovog dijela utakmice pripala je gošćama. Drugi set Vogošćanke osvajaju što je probudilo nadu da ćemo možda vidjeti preokret no u ostatku utakmice igračice „Vogošće“ prave iste greške kao i u prvom setu i u prethodnim utakmicama – nedovoljno koncentracije u završnicama setova što je i rezultiralo konačnim rezultatom. Samo jedna pobjeda iz šest kola i svega dva osvojena boda „Vogošću“ i dalje ostavlja na dnu tabele. Do kraja sezone slijedi im grčevita borba za opstanak u Superligi Federacije BiH.