Naslovnica VIJESTI INFO ŠEST MEDALJA IZ SLOVENIJE ZA JUDO KLUB VOGOŠĆA

ŠEST MEDALJA IZ SLOVENIJE ZA JUDO KLUB VOGOŠĆA

374

Za takmičare Judo kluba Vogošća protekli vikend obilježio je još jedan međunarodni uspjeh. Nastup na 55. izdanju tradicionalnog Nagaoka turnira u Sloveniji krunisan je osvajanjem šest novih medalja.
U konkureniji takmičara U12 Jusuf Hodžić (-35kg) osvojio je zlatnu medalju dok su Naida Durmić (-48kg) i Tarik Buljubašić (-38kg) završili kao trećeplasirani i osvojili bronzano odličje.
Emin Haskić (-60kg) osvojio je srebro u konkurenciji U14 a u istoj konkurenciji Džejla Kožljak (-52kg) osvojila je bronzanu medalju. Nisku medalja upotpunila je Anela Hodžić (-63kg) osvajanjem trećeg mjesta u konkurenciji U16.
Zapažene nastupe imali su i ostali takmičari JK Vogošća – Talha Atlić, Zejd Džanko i Davud Atlić.
Judo klub Olimpija, organizator ovog turnira sa najdužom tradicijom u regionu, potrudio se da sve protekne na najbolji način. Ovogodišnje izdanje turnira okupilo je oko 600 takmičara iz 10 zemalja.