Naslovnica VIJESTI INFO ŠAMPIONSKA TITULA ZA KOŠARKAŠE VOGOŠĆE

ŠAMPIONSKA TITULA ZA KOŠARKAŠE VOGOŠĆE

351

Košarkaši Vogošće pobijedili su Gradinu u Srebreniku rezultatom 82:80 u drugoj utakmici finala A1 lige i po treći put šampionski pehar donijeli u naš grad.
Posljednje dvije godine Sportska dvorana u Srebreniku bila je nesavladiv teren za sve ekipe ali Vogošćani su uspjeli da sruše tu tradiciju i nakon nekoliko godina vraćaju se u društvo najboljih bh košarkaških ekipa.
Od prve minute igrači Vogošće zaigrali su angažovanije, u svojim rukama držali su prednost koja je na poluvremenu iznosila +16 (51:35). U drugom poluvremenu Gradina je krenula na sve ili ništa. Uspjeli su da istope visoku prednost Vogošće i da preokrenu rezultat 4 minute prije kraja. U neizvjesnoj završnici više koncentracije imali su Vogošćani i sa 2-0 u seriji zasluženo podigli pobjednički pehar.
Dinko Peljto sa 23 postignuta poena te Fazlić sa 13 i Buza sa 10 poena vodili su Vogošću u ovoj pobjedi. Sa 4 pobjede u nizu Vogošćani su „protutnjali“ Play-offom i vraćaju se u elitno društvo bh. košarke.