Naslovnica VIJESTI INFO RUTINSKA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PROTIV KAKNJA

RUTINSKA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PROTIV KAKNJA

130

U okviru 22.kola Premijer rukometne lige BiH Vogošćani su pred domaćom publikom došli do rutinske pobjede protiv već otpisane ekipe Kaknja rezultatom 37:29.
Gosti koji su u dosadašnjem toku sezone uspjeli da dođu do svega 7 osvojenih bodova i koji su uz sarajevsku Bosnu već sada sigurni putnici u niži rang, bili su totalni autsajderi u duelu sa Vogošćom. Sa mladom postavom Kakanjci su rasterećeno ušli u meč i nadigravali se sa Vogošćom a ta njihova lepršavost bila je nagrađena u nekoliko navrata, kao u 24-oj minuti kada su od -5 uspjeli stići na svega gol zaostatka za Vogošćanima (14:13). Do kraja poluvremena bilo je ipak +6 za Vogošću (20:14) a u nastavku je prednost išla do maksimalnih +11 u 42-oj minuti meča (29:18).
Svoju noć u Vogošći imali su Smiljanić i Skopljak koji su predvodili ekipu Kaknja, postigavši 10 odnosno 9 pogodaka. Na drugoj strani gotovo svi igrači Vogošće upisali su se u strijelce u ovom meču a prednjačili su Čorbo sa 8 i Stojanović sa 7 postignutih golova.
Publika i igrači u Vogošći osluškivali su rezultat utakmice u Mostaru između Zrinjskog i Izviđača koja se igrala u isto vrijeme a konačan ishod i pobjeda ekipe iz Ljubuškog ostavila je stanje na tabeli nepromijenjeno – dva boda prednosti za ekipu Izviđača. Konačan ishod borbe za titulu mogao bi biti riješen već u narednom kolu koje se igra sljedećeg vikenda a kada će se u direktnom duelu u Ljubuškom sastati Izviđač i Vogošća. Prije toga Vogošćani u srijedu igraju još jedan težak meč, uzvratni susret četvrtine finala Kupa BiH protiv Borca u Banjaluci gdje će za prolaz dalje također morati igrati na pobjedu jer je prvi meč u Vogošći završen bez pobjednika, 25:25.