Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETNA PREMIJER LIGA BIH – „OSVETA“ VOGOŠĆANA U DERVENTI

RUKOMETNA PREMIJER LIGA BIH – „OSVETA“ VOGOŠĆANA U DERVENTI

262

Utakmicama 24.kola nakon kraće pauze nastavljena je Premijer rukometna liga BiH. RK Vogošća Poljine Hills u ovom kolu gostovali su ekipi Dervente i pobjedom 26:30 „osvetili“ se za jedini ovosezonski poraz. Da je Derventa neugodan protivnik Vogošćanima i da im „ne leži“ moglo se vidjeti i u ovom susretu. Nakon početnog ispitivanja domaći su preuzeli vodstvo i držali ga većim dijelom susreta. Vogošća PH je uspjela da u 26-toj minuti izjednači na 10:10 no do kraja poluvremena Derventa ponovo ima maksimalnih +3 – 14:11. To vodstvo čuvaju i tokom drugog poluvremena, sve do 50-te minute kada Vogošćani serijom od 4-1 uspijevaju ponovo doći do izjednačenja a nakon toga, u trenucima kada su imali dva igrača manje prave i potpuni preokret i prelaze u vodstvo (22:23). U narednih 5 minuta Vogošća PH pokazuje zbog čega su prvoplasirana ekipa lige i sa novih 5-1 odlučuju pitanje pobjednika. U 58-oj minuti bilo je 23:28 i već je bilo jasno da će i ovaj put Vogošćani ostati jedina ekipa koja u ovoj sezoni Premijer lige nije pretrpila nijedan poraz u gostima. Sve gostujuće utakmice Vogošćani su pobijedili u ovoj sezoni a jedine bodove izgubili su na domaćem terenu upravo protiv Dervente i Zrinjskog u prvom kolu. Nadamo se da će tu seriju gostujućih pobjeda nastaviti i u narednom kolu kada gostuju ekipi Borca.
Prvi strijelac utakmice bio je Tarik Međić sa 12 postignutih pogodaka a slijedili su ga Bečić sa 5 te Stanković i Dedajić sa po 4 postignuta gola. Još jednu dobru partiju zabilježili su i golmani Vogošće Haseljić i Hadžić. U redovima Dervente bolji od ostalih bio je Božić sa 7.