Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE UBJEDLJIVI PROTIV GORAŽDA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE UBJEDLJIVI PROTIV GORAŽDA

307

U 12.kolu Premijer rukometne lige BiH rukometaši Vogošće došli su do najubjedljivije pobjede u ovoj sezoni savladavši na domaćem parketu Goražde rezultatom 33:24.
EHF priča za ovu sezonu je gotova i prioritet je da se iz kola u kolo popravlja blijeda slika iz prethodnih utakmica. Prava prilika za to je svakako bila utakmica sa ekipom Goražda iako su na samom početku Vogošćani dosta opušteno ušli u meč pa smo gledali rezultatsku klackalicu nekih dvadeset minuta. Pred kraj prvog dijela domaći su ubacili u brzinu više, pokazali su da posjeduju više kvaliteta i na odmor otišli sa prednošću od 6 golova, 17:11.
U nastavku utakmice znalački su čuvali tu prednost, čak i u trenucima kad je trener Sirćo povukao svoje najvažnije igrače i dao priliku mlađima. Razlika se nije smanjivala, rasla je do maksimalnih +9 na samom kraju.
Tačku na i svojim sedmim golom stavio je Smiljanić za konačnih 33:24. Svi igrači Vogošće koji su ulazili u igru upisali su se u listu strijelaca a pored Smiljanića prednjačio je i Bošković sa 6 golova. Na drugoj strani najprecizniji je bio Bukva sa 8. Bila je ovo noć i Damira Efendića koji je susret završio sa 15 uspješnih odbrana a svoje minute u ovom meču dobio je i mladi golman Vogošćana Čordalija koji je branio posljednjih 15 minuta meča.
Ovom pobjedom RK Vogošća Poljine Hills skočila je na deseto mjesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova. Već u srijedu slijedi im teško gostovanje zahuktaloj Gračanici u odloženoj utakmici 11.kola. Do kraja kalendarske godine, pored tog meča, gostovaće fenjerašu Drini i Slogi Gornji Vakuf a na svom parketu, u 14.kolu (14. ili 15.decembra) dočekuju Izviđač. Svaka utakmica, svaki bod i gol je važan kako bi se zadržao priključak i stvorili što bolji preduslovi za „popravni“ na proljeće.