Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE TRIJUMFOVALI PROTIV ISKRE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE TRIJUMFOVALI PROTIV ISKRE

75

U utakmici 7.kola Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća je u dvorani „Amel Bečković“ ubjedljivo upisala pobjedu protiv RK Iskra rezultatom 33:23. Utakmica je u svim segmentima pripala domaćim rukometašima koji su već na kraju prvog poluvremena imali prednost od 9 pogodaka, rezultat je bio 17:8. U drugom dijelu Vogošća je još bolje zaigrala u odbrani, gosti su tek u 9-oj minuti postigli prvi pogodak. Vogošćani su u nastavku lagano priveli utakmicu kraju i upisali novu pobjedu rezultatom 33:23.

Najbolji strijelac na utakmici bio je rukometaš Iskre Benjamin Čičkušić koji je postigao 7 pogodaka. Pratili su ga njegov saigrač Admir Purić, a na drugoj strani Šerif Baraković i Elis Memić postigli su po 5 pogodaka. I na ovoj utakmici odličnu partiju na golu pružio je Damir Efenedić koji je ubilježio 15 odbrana, a Rijad Polić 11. U 8.kolu Vogošća gostuje u Trebinju kod Leotara, a potom u Vogošćanskoj dvorani dočekuje prvoplasirani Borac. Iskra u narednom kolu igra protiv Izviđača u Bugojnu. Pobjeda nad Iskrom Vogošći je bila ukupno peta ove sezone uz jedan poraz iz četvrtog kola od Sloge. Iskri je ovo bio četvrti poraz uz dvije pobjede u Premijer rukometnoj ligi.