Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV VISOČKE BOSNE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV VISOČKE BOSNE

183

U okviru 24. kola Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills je rezultatom 25:23 savladala RK Bosnu Centrotrans iz Visokog. U uzbudljivoj utakmici rukometaši Vogošće uspjeli su ostvariti novu pobjedu i dva kola prije kraja ostati u utrci za prvu poziciju na tabeli. Domaći su bolje otvorili utakmicu i imali prednost do 20 minute, ali gosti su uspjeli preokrenuti i u 21. minuti otići na +2. Međutim, Vogošća nije dozvolila iznenađenje i na odmor se otišlo rezultatom 14:12. Igrači Daniela Riđića bolje su odigrali u drugom poluvremenu, otišli su na +4 u 37. minuti i tu prednost nisu ispustili do finiša utakmice kada su gosti smanjili na 3 gola zaostatka. Na kraju je Vogošća zasluženo slavila pobjedu rezultatom 25:23.

Po 7 pogodaka postigli su Benjamin Čičkušić i Adnan Harmandić, dok je Adnan Šabanović upisao 8 odbrana. Do kraja prvenstva Vogošća gostuje Konjuhu i igra utakmicu protiv Sloge, a Bosna igra protiv Slavije u Visokom, a potom i protiv Kaknja u gostima. Nakon remija u susretu između Slavije i Izviđača (27:27) Vogošćanima do kraja prvenstva trebaju obje pobjede za osvajanje titule.