Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV LEOTARA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV LEOTARA

64

U 17.kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća je na domaćem terenu rezultatom 26:23 savladala RK Leotar. Vogošćani su opravdali epitet favorita, cijeli utakmicu imali su prednost. Gosti su tek u 9-oj minuti postigli prvi pogodak, a u finišu prvog dijela uspjeli su smanjiti na jedan gol zaostatka, ali se na odmor otišlo rezultatom 13:11. U nastavku utakmice Vogošća je prednost uspjela sačuvati, dok su Trebinjci konstantno držali rezultatski priključak. Na kraju je domaći sastav slavio pobjedu rezultatom 26:23. Trener Vogošće bio je zadovoljan rezultatom, potrebno je još uigrati ekipu pred naredne utakmice.

Golmani Damir Efendić i Sidik Omerović upisali su po 12, odnosno 11 odbrana. Najbolji strijelac bio je Marko Komnenović iz gostujuće ekipe koji je postigao 7 pogodaka, pratio ga je igrač Vogošće Adnan Isaković sa 6 postignutih golova.

Vogošća i Leotar snage će odmjeriti i u 2.pretkolu Kupa BiH. Susret je na rasporedu 24. marta, a igra se u Trebinju. Nakon nesretnog poraza u Maglaju Vogošći je ovo bila deseta pobjeda ove sezone, uz šest poraza i jednim remijem, upravo u prvom dijelu sezone protiv Leotara. U narednom kolu Vogošća ide na gostovanje Lokomotivi, dok Leotar dočekuje Gračanicu.