Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV KRIVAJE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV KRIVAJE

119

U 9.kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća savladao je na domaćem terenu RK Krivaja rezultatom 33:28. Prve minute pripale su gostima, ali su Vogošćani brzo preokrenuli i većim dijelom prvog poluvremena imali prednost. Gosti su u nekoliko navrata uspjeli poravnati rezultat, ali više od toga nisu mogli. Iako su rukometaši Vogošće u 25.minuti imali +3, na odmor su otišli sa dva gola prednosti, bilo je 16:14. U drugom poluvremenu Vogošća je još bolje zaigrala i u 47.minuti došla do maksimalnih +5, kod rezultata 27:22. Ekipa iz Zavidovića se nije predavala, u 52.minuti uspjela je tu prednost istopiti na samo jedan gol zaostatka, ali na kraju je iskustvo odlučilo pobjednika. Uz dobru igru u odbrani i golovima Čelice Vogošća je uspjela slaviti pobjedu rezultatom 33:28.

Najbolji strijelac bio je Ajdin Zahirović koji je postigao 8 golova, pratili su ga Duško Čelica sa 7, te Sedžad Abdurahmanović koji je postigao 6 golova. Još jednu odličnu partiju na golu Vogošće upisao je Damir Efendić koji je zabilježio 18 odbrana. Na drugoj strani Jasmin Hadžihasić uspio je 12 puta zaustaviti loptu.

U narednom 10. kolu Vogošća gostuje Iskri, a Krivaja igra protiv Gračanice. Prije ove utakmice Vogošćane očekuje gostovanje ekipi Borca u okviru zaostale utakmice 6.kola. Utakmica protiv Krivaje Vogošćanima je bila prva na domaćem terenu od kako je preminuo legendarni bosanskohercegovački rukometaš i trener Vogošće Edhem Sirćo. Upravo je zbog toga ovaj susret počeo minutom šutnje…