Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI I PROTIV DERVENTE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI I PROTIV DERVENTE

154

U okviru 11. kola Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills savladao je RK Derventa rezultratom 26:24. Iako su gosti odlično odigrali takmicu favorizovana Vogošća uspjela je trijumfovati i ostati u gornjem dijelu tabele. Početak utakmice pripao je gostima koji su u petoj minuti imali +2, bilo je 4:2. To vodstvo nije dugo trajalo, Vogošća je od sedme minute došla u vodstvo koje nije ispuštala do kraja. U 28-oj minuti domaći su otišli do maksimalnih +4 u kod rezultata 14:10. Prvi dio pripao je Vogošći 15:12. I u drugom poluvremenu sastav Kasima Kamenice je držao prednost koja je u 44-toj minuti  isnosila maksimalnih 6 golova, 21:15. Derventa je u finišu bolje zaigrala, ali to nije bilo dovoljno za preoket. Konačan rezultat 26:24 pokazao je pravi omjer snaga na parketu dvorane „Amel Bečković“.

10 odbrana ubilježio je Damir Efendić, dok je Marko Ivanković imao dvije odbrane manje. Golman Dervente Dragan Starčević uspio je 9 puta zaustaviti loptu i jednom čak i matirati protivničkog golmana. Najviše pogodaka na utakmici postigao je rukometaš Dervente Branko Mišanović koji je 7 puta loptu poslao u gol, a na drugoj strani 6 pogodaka postigao je Almir Osmanhodžić.

U srijedu će Vogošća odigrati veoma bitnu utakmicu ove seone. Radi se o zaostaloj utakmici na domaćem terenu protiv prvoplasirane Bosne iz Visokog. Derventa će snage odmjeriti sa Zrinjskim.