Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PREKO LOKOMOTIVE DO PRVE POBJEDE U PRVENSTVU

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PREKO LOKOMOTIVE DO PRVE POBJEDE U PRVENSTVU

94

U vogošćanskoj dvorani „Amel Bečković“ u 5.kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills savladao je RK Lokomotivu rezultatom 26:23. Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. Iako su domaći bolje otvorili ovaj meč, gosti su uspjeli preokrenuti i napraviti prednost od maksimalnih +6 u 27.minuti. Na odmor su rukometaši iz Brčkog otišli sa zasluženih 5 golova prednosti, bilo je 10:15. U nastavku utakmice igrači Bojana Unčanina su bolje odigrali, već u 43.minuti su imali prednost 18:17 i nisu je ispuštali do kraja. Pogodak u 58.minuti kod rezultata 25:22 i ta tri gola prednosti za goste bila su nedostižna. Na kraju su rukometaši Vogošće zasluženo slavili i upisali prvu pobjedu u prvenstvu rezultatom 26:23. Golman Vogošće Damir Efendić ubilježio je 13 odbrana, jednu manje na drugoj strani imao je Dejan Mihajlović. Po 5 pogodaka postigli su Ristanović i Baraković kod Lokomotive, dok su kod Vogošće također po 5 postigli Savić, Smiljanić i Travar.

Očigledno da su domaći rukometaši bili iscrpljeni utakmicama u Challenge kupu i protiv Bosne u srijedu, a dodatni hedikep bio je neigranje Krese, Prodanovića i Lojaničića koji su bili odsutni zbog povreda. Lokomotiva u 6.kolu Premijer lige igra u Brčkom protiv Konjuha, dok Vogošću očekuje utakmica u petak protiv Borca u Banja Luci i u srijedu u Bugojnu protiv Iskre.