Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POBJEDOM OTVORILI LIGU ZA PRVAKA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POBJEDOM OTVORILI LIGU ZA PRVAKA

228

Prvo kolo Lige za prvaka, prva pobjeda i prvo mjesto za RK Vogošća Poljine Hills. Pred oko 600 gledalaca u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ Vogošćani su dočekali Konjuh iz Živinica i zasluženo slavili rezultatom 31:23. Domaći su već nakon 5 minuta vodili sa 3:0 i prednost nisu ispuštali do samog kraja. Naprotiv, ona je rasla iz minuta u minut a konačnih 17:11 na kraju prvog poluvremena postiže Bečić šutem u posljednjoj sekundi.
Seriju pogodaka RK Vogošća PH nastavlja i početkom drugog dijela preko Dedajića (19:11). Tu razliku od +8 održavaju do 45-te minute nakon čega gosti kreću u posljednju ofanzivu za povratak u meč. Uspjevaju da naprave seriju od 7-2 i da priđu na 3 gola zaostatka (25:22) ali više od toga nisu mogli. Sa tri brza pogotka domaći vraćaju na osjetnijih +6 a do kraja pojačavaju odbranu, dozvolivši gostima iz Živinica svega jedan pogodak u posljednjih 8 minuta. Završilo je sa maksimalnih +8 koliko su Vogošćani imali u nekoliko navrata – 31:23. Pobjeda koja Vogošćanima nakon prvog kola donosi prvo mjesto na tabeli. Spasoje Pekić sa 7 postignutih golova bio je najbolji strijelac susreta a sa po 5 pogodaka pratili su ga Bečić i Divković te Husić i Arnad Hamzić iz ekipe Konjuha. Trener Tomić podijelio je minutažu golmanima Haseljiću i Šabanoviću pa je tako Haseljić u prvom poluvremenu zabilježio 8 uspješnih odbrana (1 sedmerac) dok je iskusni Šabanović u nastavku imao 10 (2 sedmerca).
U drugom susretu prvog kola Izviđač je u Ljubuškom savladao Borac rezultatom 28:24. Naredno kolo koje se igra već u subotu obilježiće duel dva favorita, Vogošće i Izviđača. Susret se igra u Vogošći sa početkom u 20 sati.