Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE U FINALE TURNIRA U ZENICI

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE U FINALE TURNIRA U ZENICI

340

Rukometaši Vogošće plasirali su se u finale 2. Međunarodnog memorijalnog turnira „Zaim Kobilica“ i sutra će u zeničkoj Areni od 20 sati igrati protiv domaćina Čelika. Izabranici trenera Danijela Ridžića pobijedili su u polufinalu kombinovanu ekipu Nexe Našice iz Hrvatske rezultatom 41:21 i još jednom pokazali da će i ove sezone igrati važnu ulogu u bh rukometu.
Vogošća Poljine Hills je dobro otvorila današnju utakmicu, te cijelo vrijeme vodila u prvom poluvremenu, međutim mlada ekipa Nexe iz Našica pokazala se kao tvrd orah, tako da je prvi dio utakmice okončan rezultatom 18:15 za Vogošću.
U drugom dijelu potpuno drugačija slika na terenu, izabranici Danijela Ridžića ubacili su u brzinu više, te su napravili seriju od 7:0. Ekipa iz Našica svoj prvi gol u drugom dijelu je postigla tek u 42.minuti utakmice a do kraja je Vogošća samo povećavala svoju prednost. Konačni rezultat glasio je 41:21 (18:15) za Vogošću Poljine Hills.
Kada su u pitanju strijelci, najbolji je bio bh.reprezentativac Anes Bečić s devet golova, dok je Boris Bosić dodao šest. Odličnu partiju zabilježio je i golman Haseljić sa 21 uspješnom odbranom.
U drugom polufinalu domaćin Čelik bio je uspješniji od gostiju iz Srbije, ekipe Sloge iz Kraljeva rezultatom 32:29 (13:11).