Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVLJAJU SA POBJEDAMA U PREMIJER LIGI BIH

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVLJAJU SA POBJEDAMA U PREMIJER LIGI BIH

257

Rukometaši RK Vogošća Poljine Hills u okviru 23.kola Premijer rukometne lige BiH dočekali su u svojoj dvorani Krajinu iz Cazina i upisali novu pobjedu rezultatom 36:30. Nakon što su u prošlom kolu pauzirali lideri bh prvenstva su u duelu sa posljednjeplasiranom i već otpisanom ekipom iz Cazina bili apsolutni favoriti i sve osim ubjedljive pobjede bilo bi apsolutno iznenađenje. A pobjeda, iako to rezultat tokom susreta možda ne govori, nije nijednog trenutka dolazila u pitanje. Nakon 11:5 već u 15-toj minuti trener Tomić je odlučio pružiti priliku mlađim igračima i svi koji su i ulazili u igru upisali su se u strijelce. I rasterećeni gosti odlučili su da se nadigravaju u ovom meču a ovaj susret pamtiće po odličnom učinku Denis Hošić koji se čak 19 puta upisao u strijelce kao i golman gostiju Subotić koji je meč završio sa 17 uspješnih odbrana uz jedan postignuti gol. Igrači Krajine uspjevali su da drže rezultatski priključak ali više od toga nisu mogli. U redovima Vogošće svi koji su ulazili u igru i upisali su se u strijelce a prednjačili su Bečić i Hrbat sa po 5 postignutih golova.
Kao uvertira za ovaj susret odigrana je utakmica Prve rukometne lige Jug u kojoj su se sastali druge ekipe Vogošće i Izviđača. Momci pod vodstvom Mirze Derviševića odlično su parirali gostima iz Ljubuškog tokom većeg dijela meča. Poluvrijeme je završeno prednošću Vogošće 2 od 15:13 ali u drugom dijelu dolazi do izražaja bolja fizička sprema gostiju koji na kraju slave rezultatom 24:29. Odličan nastup za Vogošću 2 još jednom je ubilježio Zlatko Kreso, juniorski reprezentativac BiH, koji je bio najbolji strijelac susreta sa 9 postignutih golova. Dobru partiju zabilježio je i mladi Medin Šestan koji je u nastavku večeri debitovao i za prvi tim i postigao svoje prve golove u Premijer ligi BiH.