Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI POBJEĐIVATI

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI POBJEĐIVATI

128

Iako bez kapitena Kadrića i Prodanovića RK Vogošća Poljine Hills je u 8. kolu Premijer rukometne lige BiH upisao novu pobjedu i to protiv ekipe Konjuha rezultatom 26:22. Od početka utakmice igraći Edhema Sirće nisu ispuštali prednost. Na kraju prvog poluvremena bilo je +6 za Vogošću, 14:8. I u nastavku utakmice vogošćani su zadržali prednost, iako su gosti iz Živinica uspjeli u 55. minuti doći do gola zaostatka, bilo je 23:22. Da se ipak iznenađenje neće desiti pobrinuli su se domaći i lagano priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili 26:22. I u gostujućim redovima nije bilo nekoliko standardnih igrača, tako da je i to Vogošća iskoristila i upisala treću prvenstvenu pobjedu.

Rukometaš Konjuha Kemal Hamzić utakmicu je završio kao najefikasniji sa 6 postignutih golova, pratili su ga njegov saigrač Mihret Husić, te na drugoj strani Ajdin Zahirović koji su postigli po 5 golova. Gostujući golman Todor Radović uspio je zabilježiti čak 16 odbrana, dok je na drugoj strani Damir Efendić 8 puta zaustavio loptu.

U srijedu su na rasporedu utakmice prvog pretkola Kupa BiH. Konjuh gostuje u Cazinu kod Krajine, dok će Vogošća u dvorani „Amel Bečković“ igrati protiv visočke Bosne. Utakmica počinje u 19h.

Nakon toga slijede utakmice 9.kola Premijer lige. Vogošća gostuje u Doboju kod Sloge, a Konjuh igra protiv Slobode. Potom RK Vogošća Poljine Hills igra dvomeč u EHF Challenge kupu protiv AEK-a iz Atine.