Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZATI POBJEDE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZATI POBJEDE

196

U 15. kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills je pred domaćom publikom ostvarila 12 pobjedu u sezoni slavivši protiv Goražda rezultatom 23:18. Favorizovana ekipa Vogošće na samom početku utakmice napravila je prednost koja se iz minute u minut povećavala. Na odmor se otišlo sa +10 za Vogošću, bilo je 16:6.

U nastavku utakmice gosti su bolje zaigrali i istopili prednost Vogošće na samo 3 pogotka koliko je bilo 10 minuta prije kraja utakmice. Ipak do iznenađenja nije došlo, Vogošća se pokazala kao mnogo kvalitetnija ekipa i na kraju slavila pobjedu 23:18.

Najefikasniji je bio Damir Delić, rukometaš Goražda, koji je postigao 7 golova, a pratio ga je Zlatko Kreso sa 3 gola manje. Golmani Adnan Šabanović i Sanel Karkelja upisali su 11 odnosno 8 odbrana. U narednom 16. kolu Vogošća gostuje Derventi, a Goražde igra kod kuće protiv Slavije.

Ovom pobjedom RK Vogošća Poljine Hills i dalje ostaje lider na tabeli sa 37 bodova, dok će se Goražde i dalje boriti za mjesto koje garantuje opstanak u ligi.