Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZ POBJEDA U PRVENSTVU BIH

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZ POBJEDA U PRVENSTVU BIH

291

RK Vogošća Poljine Hills je u zaostaloj utakmici 9–tog kola Premijer rukometne lige BiH savladao RK Hercegovinu iz Nevesinja rezultatom 34:26. Bio je ovo duel lidera i posljednjeplasirane ekipe na tabeli, a očekivano je pripao domaćinu. Već u prvom poluvremenu domaći su napravili rezultatsku prednost (19:11), tako da je trener Goran Tomić u nastavku dao priliku svim igračima sa spiska, među kojima su neki iz druge ekipe poput Šestana, Đape i Krese.

I u drugom poluvremenu Vogošća je zadržala rezultatsku prednost nad ekipom iz Nevesinja. Čak i mala opuštenost u finišu nije uticala na rezultat, tako da je konačnih 34:26 više nego zasluženo. Bez nastupa Šabanovića, Geke, Tufekčića, Međića i Pekića rukometaši Vogošće su još jednom pokazali kvalitet i želju za osvajanjem duple krune, nakon što su nesretno eliminisani iz Challenge kupa.

Ismar Hadžić sa 10 odbrana u prvom poluvremenu i Mirza Haseljić sa 7 opet su ubilježili dobru partiju. I gostujući golman Jovo Budović upisao je 10 odbrana. Vlado Draganić rukometaš Hercegovine postigao je 10 golova, a pratio ga je u redovima domaćih Zlatko Kreso sa 8 postignutih golova.

11.kolo Premijer lige na rasporedu je već u subotu. Derbi kola igra se u dvorani “Amel Bečković” u 19:30 gdje RK Vogošća Poljine Hills igra protiv RK Derventa. RK Hercegovina u narednom kolu gostuje Maglaju.