Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE JURIŠAJU KA TITULI JESENJEG PRVAKA BIH

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE JURIŠAJU KA TITULI JESENJEG PRVAKA BIH

180

RK Vogošća Poljine Hills je u 12. kolu Premijer rukometne lige BiH u Vogošći savladala Konjuh iz Živinica rezultatom 33:25. Prvi dio utakmice protekao je gotovo izjednačeno, gosti su u nekoliko navrata imali i predost, ali domaći su uspjeli preokrenuti i na odmor otići sa 3 gola prednosti. Rezultat je bio 16:13. U nastavku utakmice mnogo bolja igra Vogošće. U 37. minuti bilo je +7 za Vogošću i već tada se mogla nagovijestiti pobjeda. Živiničani su u 41. minuti došli na samo 2 gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Vogošćani su uspjeli doći do veoma bitne i važne pobjede u borbi za jesenju titulu. Konačan rezultat glasio je 33:25.

10 golova postigao je Almir Osmanhodžić i utakmicu je završio kao najefikasniji. U redovima Konjuha po 7 golova postigli su Mirko Marčeta i kapiten Mihret Husić. Golman Vogošće Mirza Haseljić upisao je 9 odbrana.

Utakmica Vogošće i Konjuha imala je i humanitarni karakter jer je sav prihod od prodatih ulaznica uručen za liječenje naše sugrađanke, šestogodišnje Nejle Alibašić. Na utakmici je prikupljeno 2.150 KM koje su u poluvremenu uručene članovima porodice malene Nejle.

U posljednjem kolu prvog dijela sezone RK Vogošća ide u goste RK Sloga, a RK Konjuh igra u Živinicama protiv RK Slavija.