Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI U DERBIJU OD IZVIĐAČA – PETAK 13-TI BAKSUZAN ZA...

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI U DERBIJU OD IZVIĐAČA – PETAK 13-TI BAKSUZAN ZA “SKAUTE”

485

Samo dva dana nakon odigrane Kup utakmice rukometaši Vogošće i Izviđača igrali su novi susret, ovaj put u Vogošći u okviru 19.kola Premijer lige BiH. Slavili su Vogošćani 28:19 i nakon dva poraza u ovoj sezoni (prvi dio Premijer lige i Kup BiH) uspjeli su konačno da savladaju i neugodne “skaute” iz Ljubuškog. U punoj dvorani Amel Bečković domaći su krenuli silovito, uz odličnu odbranu, o čemu najbolje govori podatak da su gosti prvi gol postigli tek u 11-toj minuti (4:1). Prednost Vogošće rasla je iz minuta u minut sve do najvećih +8 (13:5) u 29-toj minuti. Igrači Izviđača uspijevaju u posljednjoj minuti prvog poluvremena da postignu dva brza gola a priliku da dodatno smanje prednost imali su sa 7 metara ali bravurozni Tatar brani najstrožiju kaznu i ostavlja rezultat prvog poluvremena od 13:7. Već tada odlični golman Vogošće imao je 7 uspješnih odbrana a dvojac u napadu Međić-Divković imali su bolji očinak od cijele ekipe iz Ljubuškog (Međić 6, Divković 4). Na startu drugog dijela sa tri brza pogotka Vogošćani vraćaju prednost na +8 (16:8) i do kraja susreta rutinski održavaju tu solidnu razliku koja je u jednom trenutku iznosila i +10 (27:17 u 58-oj minuti). Tačku na i stavlja Geko za konačnih 28:19. Uz salve aplauza sa tribina pozdravljena je ova velika pobjeda Vogošće uz nadu da sličnu igru mogu ponoviti i za 12 dana, u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH. Međić sa 11 i Divković sa 7 postignutih golova prednjačili su u golgeterskom učinku na ovoj utakmici dok je još jednu odličnu partiju zabilježio i Edin Tatar koji je susret završio sa 11 uspješnih odbrana.