Naslovnica VIJESTI INFO PREMIJER RUKOMETNA LIGA BIH: PRVI OVOSEZONSKI PORAZ VOGOŠĆANA, DERVENTA SE JOŠ JEDNOM...

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BIH: PRVI OVOSEZONSKI PORAZ VOGOŠĆANA, DERVENTA SE JOŠ JEDNOM POKAZALA KAO NEUGODAN PROTIVNIK

196

RK Derventa je u dvorani „Amel Bečković“ uspjela savladati i iznenaditi RK Vogošća Poljine Hills (21:23), ekipu koja 10 utakmica nije znala za poraz. Pred početak utakmice gosti su se nadali bodovima iz Vogošće i to su na kraju i ostvarili.

Ekipa Vogošće oslabljena neigranjem Pekića i Međića nije uspjela ostvariti pobjedu pred domaćim navijačima. Igrači iz Dervente su na krilima Sibinčića, Šijakovića, Božića i Zekića, te sa raspoloženim golmanom Starčevićem bili bolji prije svega zahvaljujući odličnoj odbrani. Rezultat na poluvremenu, 8:12, najbolje govori tome u prilog.

U drugom poluvremenu Vogošća je pokušavala stići Derventu, ali gosti uspijevaju održavati prednost. Uslijedila je uzbudljiva završnica, u kojoj je ekipa Dervente imala i dva igrača manje. Domaći su to dijelom iskoristili i približili se na samo dva gola zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli.

Očigledno je umor i nedostatak povrijeđenih igrača uticalo na igru i na kraju i rezultat. Utakmica je završena pobjedom Dervente 21:23.

Bez obzira na ovaj poraz i prekid niza RK Vogošća Poljine Hills ostaje na prvom mjestu sa 28 bodova. Drugo mjesto zauzima i dalje Borac, dok je Derventa ostala na trećem mjestu.

Ivan Divković sa šest golova bio je najefikasniji. Adnan Šabanović i Ismar Hadžić upisali su sedam, odnosno šest odbrana. Jedan od junaka Dervente je svakako njihov golman Dragan Starčević koji je trinaest puta “skinuo” šuteve Vogošćana.

Narednog vikenda u Premijer rukometnoj ligi BiH igraju se susreti 12.kola u kojem RK Vogošća Poljine Hills igra još jedan derbi kao domaćin, ovaj put protiv drugoplasiranog Borca iz Banjaluke.