Naslovnica VIJESTI INFO RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS SA PRVOG MJESTA U LIGU ZA PRVAKA

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS SA PRVOG MJESTA U LIGU ZA PRVAKA

354

Pobjedom protiv Maglaja (38:32) na domaćem parketu, rukometaši Vogošće Poljine Hills završili su regularni dio sezone u Premijer ligi BiH na liderskoj poziciji. Gosti koji su odavno prebolili brige o opstanku u ligi rasterećeno su ušli u meč i šokirali domaće igrače i publiku od početka susreta. Već nakon desetak minuta gosti su imali +5 (4:9) i Vogošćani su morali stizati rezultat. Ekipa koja je ostvarila sve gostujuće pobjede u ovoj sezoni, na domaćem parketu se često mučila pa su tako i jedini izgubljeni bodovi bili upravo na domaćim utakmicama. Želja da se pobjedom pred svojim navijačima oprosti od regularnog dijela lige kao da je opteretila igrače Vogošće pa su 40 minuta utakmice bili u zaostatku. Nakon toga je uslijedio preokret, serijom od 4-0 Vogošćani dolaze do prvog vodstva (26:25) koje do kraja susreta ne ispuštaju iz svojih ruku. Još jednom su igrači Vogošće pokazali odličnu fizičku spremu, „slomili“ svoje protivnike u završnici za slavlje i pobjedu. Gotovo svi koji su igrali upisali su se u strijelce a prednjačio je Bečić sa 12 postignutih golova. Još jednom je briljirao i Haseljić na golu Vogošće sa 16 uspješnih odbrana.
Vogošćani kao najefikasnija ekipa lige sa prvom mjesta idu u Ligu za prvaka koja počinje 10.maja. Tamo će im društvo praviti aktuelni šampion Izviđač koji se ove sezone takmičio u SEHA ligi i Borac kao drugoplasirana ekipa Premijer lige. Upravo je Borac „ukrao“ plasman u doigravanje ekipi Dervente savladavši ih večeras u istoimenom gradu pa će četvrti putnik u Ligu za prvaka biti ekipa Konjuha iz Živinica. Ove četiri ekipe odlučiće ko će biti prvak ove godine. Jedan od favorita je sasvim sigurno i ekipa Vogošće Poljine Hills.