Naslovnica VIJESTI INFO PRVI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆA POLJINE HILLS

PRVI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆA POLJINE HILLS

102

Rukometaši Vogošća Poljine Hills u zaostaloj utakmici 12. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine  poraženi su  u svojoj dvorani od ekipe Izviđača iz Ljubuškog.

Gosti su iskoristili umor vogošćana koji su proteklog vikenda  putovali u Rusiju, i osvojili nove bodove. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 12 – 11 za Vogošća Poljine Hills, ali u drugom poluvremenu gosti iz Ljubuškog su se razigrali i konstantno povećavali prednost, da bi na kraju utakmice rezultat glasio 21 -33 za Izviđač.

U ekipi domaćina najefikasniji su bili Ivan Divković i Sami Korjenić sa po šest golova, dok je kod gostiju Ivan Ereš postigao devet golova , a Matej Hrstić i David Mandić su postigli po šest golova. Milan Tolić napravio je petnaest uspješnih odbrana.

Na tabeli prvi je Izviđač sa 33 boda, a Vogošća Poljine Hills nalaze se na drugom mjestu sa 27 bodova, i dvije utakmice manje.

Utkmici glavnih timova, prethodila je utakmica između drugih timova koji se takmiče u Prvoj rukometnoj ligi –grupa jug.  Odigrana je utakmica 13. kola,  koja je završena nerješeno 31 -31, iako su vogošćani u 58. minuti imali prednost jednog gola.

Već u nedjelju ekipa Vogošća II u dvorani Amel Bečković od 14 sati ugostiće ekipu Sloge iz Donjeg Vakufa.