Naslovnica VIJESTI INFO PRVI DOMAĆI PORAZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE – U TRILER ZAVRŠNICI IGRAČI ŠIROKOG BILI...

PRVI DOMAĆI PORAZ KOŠARKAŠA VOGOŠĆE – U TRILER ZAVRŠNICI IGRAČI ŠIROKOG BILI USPJEŠNIJI

175

Košarkaši Vogošće pretrpili su prvi poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni. U utakmici 12. kola Košarkaškog prvenstva BiH uspješniji je bio lider na tabeli, ekipa Širokog koja je slavila rezultatom 76:73. Nakon silovitog otvaranja gostiju i vodstva od 8:0 domaći uspijevaju konsolidovati redove i do kraja prve četvrtine izjednačiti na 20:20. Drugi period pripao je gostima koji su do kraja ovog dijela uspjeli otići na +8, 36:44. U trećoj četvrtini gosti su zadržali prednost, da bi u posljednoj dionici utakmice publika gledala najbolju košarku. Iako su Širokobriježani imali desetak poena prednosti Vogošća se nije predavala. Iz minute u minut ta prednost se smanjivala da bi u posljednjim sekundama iznosila svega poen razlike za goste. Na 6 sekundi prije kraja Vogošćani su imali i napad za potpuni preokret i vodstvo, ali lopta umjesto u košu završava u autu. Nakon brzog faula i koševa gostiju sa linije za slobodna bacanja, posljednji pokušaj za tri poena i produžetak promašio je kapiten Fazlić uz zvuk sirene, tako da je utakmica zavšena rezultatom 76:73 u korist Širokog.

Još jednu dobru utakmicu odigrao je  Đorđe Mičić koji je ujedno i bio najefikasniji na parketu sa 22 postignuta poena. Poen manje na drugoj strani imao je Dario Drežnjak. Široki se i dalje nalazi na vrhu tabele sa 9 pobjeda uz 2 poraza, dok je Vogošća sada sa 6 pobjeda i 5 poraza. Naredno kolo na rasporedu je u subotu, Vogošća gostuje ekipi Mladosti u Mrkonjić Gradu a Široki će dočekati Kakanj.