Naslovnica VIJESTI INFO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE – VOGOŠĆANI USPJEŠNIJI OD RADNIKA

PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE – VOGOŠĆANI USPJEŠNIJI OD RADNIKA

238

Košarkaši Vogošće bili su uspješniji na domaćem parketu od ekipe Radnika iz Bijeljine i došli do tek treće ovosezonske pobjede rezultatom 95:84.
Kao što su i najavljivali iz stručnog štaba KK Vogošća, utakmice protiv ekipa iz gornjeg dijela tabele koje nemaju rezultatski značaj iskorištene su za uigravanje ekipe za duele sa direktnim konkurentima. Prvi od njih bila je ekipa iz Bijeljine.
Bez povrijeđenog Čamdžića i sa nedovoljno oporavljenim Dimeom i Kasunom, Vogošćani su od starta meča kontrolisali rezultat i već u drugoj četvrtini stvorili dvocifrenu razliku u odnosu na goste. Nakon 56:44 na poluvremenu, u drugom dijelu su rutinski čuvali tih desetak poena razlike. I iako je 2-3 minute prije kraja bilo i +20 (92:72), završilo je sa već spomenutih +11 za bodove koji vrijede dvostruko jer se prenose i u drugi dio prvenstva, u Ligu za opstanak.
Malobrojna publika u dvorani “Amel Bečković” na momente je uživala u atraktivnim potezima košarkaša Vogošće, naročito Dimea (22 poena), Warnera (20 poena i 16 asistencija) i Vranića (19 poena) koji su prednjačili po učinku.
U gostujućoj ekipi najprecizniji je bio kapiten Kokoruš sa 27 postignutih poena.
U narednom 19.kolu koje se igra za vikend Vogošćani gostuju u Mostaru ekipi Studenta, nakon čega slijedi pauza zbog mečeva Reprezentacije BiH.